Avantura 09.05.2013

V četrtek zjutraj ob 08:10, sva z Domnom poletela za Kraljevo, od Maribora do Beograda sva imela kar precej čelnega vetra, tudi do 30 km/h, tako, da se je čas leta malo podaljšal, čeprav sva imela celo pot čudovito vreme, Skupni čas leta do Kraljeva je znašal 5 ur 6 min. avion sva pustila v Kraljevu zaradi tehničnega pregleda in ostale dokumentacije. Birokracija v Srbiji dela malo počasneje, kot smo vajeni pri nas, zato se bo vse skupaj malo zavleklo. Z avtom sta naju prišla iskat hčera Ana s fantom Gregom. 1450 km v obeh smereh je kar malo preveč v enem dnevu. Domov smo prispeli okoli tretje ure ponoči, saj smo si lasntikom tovarne MXP, Miloradom Matičem privoščili obilno večerjo njihovih Srpskih specialitet na žaru.

 Zame je bila takšna avantura prvič v življenju. V glavnem letimo le okoli svojega letališča in pa po Sloveniji, seveda pa do sedaj tudi nismo imeli opreme za letenje v kontroliranem zračnem prostoru. Pred tem poletom smo v naše klubsko letalo MXP Tumaco namestilili še transponder, tako da lahko sedaj letimo tudi na mednarodnih letališčih.  Še posebej sem užival, ker me je spremljal zelo izkušen pa čeprav še zelo mlad Domen Grauf, ki je najbolj znan po tem, da vedno spremlja G. Matevža Lenarčič v zraku na njegovih odpravah preko računalniške tehnologije in satelitskega telefona ter mu daje vremenske napotke in še kaj. ravkar je Matevž na poti okoli severnega tečaja in  je že v toplejših krajih na jugu Kanade ter čaka na lepo vreme za prelet Atlantika v Evropo, Lahko ga spremljate v živo preko spletnega naslova:http://www.worldgreenflight.com/index.php?id=27

1 let
Prebold – Maribor 08:10 – 08:41 = 00:31   stanje števca ure 106:34

2 let
Maribor – Beograd (LYBE) 09:45 – 13:05 = 3:20 stanje števca ure 109:30

3 let
Beograd Kraljevo (LYKA) 14:35 – 15:50 = 01:15 stanje števca ure 110:38

Skupni čas leta je 5 ur, 6 min

Letalo MXP 140 Tumaco

Link You Tube, tovarne MXP Kraljevo :